Nemá ruce! Nemá nohy! Nemá starosti!

Nick Vujicic

navštívil v září 2010 Českou republiku a Slovensko.

Nenechte si uniknout jedinečnou přednášku
Nicka Vujicice o třech klíčích, které mu ze života
bez končetin umožnily žít život bez hranic.
Tyto tři klíče změní naprosto i váš život.
__________________________________________________________


Ohlasy

Shlédl jsem video Nicka Vujicice a seděl jsem s vodevřenou hubou a čuměl a neměl slov.
Těším se na přednášku Nicka Vujicice jelikož jsem zabřednul do stavu, kdy jsem vzdal život -né že by jsem myslel na sebevraždu - ale jenom do práce a z práce doma pokoukat na TV a DVD vyspat do práce a znovu a znovu a najednou jsem zjistil, že dva roky mého života přišlo vniveč místo toho aby jsem žil. A TO JE FAKT SMUTNÉ!!! Sám se za sebe stydím. No a narazil jsem na video Nicka Vujicice a jak se lidově říká - seděl jsem s vodevřenou hubou a čuměl a neměl slov. Tak jsem si to pustil znovu a řekl jsem si co se to se mnou stalo, můj život nežiji, stojím na místě a stěžuji si na okolí na lidi kolem sebe prostě na všechno a z obrazovky se na mne směje člověk bez rukou a bez nohou a žije svůj život a k tomu motivuje zdravé lidi - no zdravé fyzicky, ale nemocné duševně, ten který to má naopak a o kterém by si většina lidí mysleli, že má být zavřený někde v ústavu a bědovat na život a závidět ostatním, ale opak je pravdou my můžeme závidět jemu, a učit se od něho.
A tím jsem se dostal na Vaše stránky s odkazem, že Nick Vujicic přijede do ČR a tak jsem nezaváhal ani minutu a hned jsem Vám napsal protože Nicka fakt musím vidět a slyšet na vlastní oči a uši.
Řekl jsem to mojí mamce, která se několik let léčí z rakoviny. O člověku, který by měl vzdát život a přes to je ztělesněním fenoménu - Máš problém? Podívej se na mne! A ta mi bez sebemenšího mrknutí oka řekla - JEDU TAKY!!!
Snažím se, aby našla jiné myšlenky a toto si myslím ji zatím oslovilo nejvíce.
Přeji hezkého dne a těším se na setkání.
Martin Starý

Dobrý večer, moc ději za úžasnou duchovní přednášku,
kterou jste připravili s Nickem. Bůh nám dává stále šanci, kterou můžeme vidět i slyšet. Děkuji, Jindřich

Milý Turijo,
měla jsem tu úžasnou příležitost zúčastnit se včera semináře s Nickem.
Byl to naprosto neposatelný a pro mě krásný zážitek a tudíž bych i Vám chtěla moc poděkovat za jeho organizaci a vstřícné a milé jednání.
Jen tak dál
S přáním krásných dnů
Petra Kolářová

Ahoj,
díky za organizaci semináře. Bylo to legendární.
Petr

Souhlasím, Turijo, je to "obyčejný kluk s obrovským srdcem", připadal mi tak blízký a upřímný ve své zpovědi
Při vyprávění o misi v Libérii mi tekly slzy a uvědomila jsem si, že i jednotlivec mnoho zmůže.
Taky těžce snáším bezpráví a Nick mě přesvědčil o tom, že i jeden jediný člověk může změnit svět k lepšímu.
Moc děkuji za uspořádání této mimořádné akce s tak skvělým člověkem:-)
S láskou
Monika

Dobrý den,
zdravím Vás ze severu Čech, z Ústí nad Labem. V pátek jsem se zúčastnila Vámi pořádané přednášky s Nickem Vujicicem. Pocity z takovéto akce se skutečne nedají popsat, to se musí zažít. Se vším, co Nick říkal, musím souhlasit. Což se mi v poslední době málo stává, že potkám člověka, který má stejné názory na život jako mám já.
Už více jak 4 roky pořádám tady v Ústí různé akce (ovšem v mnohem menším měřítku), takže si dovedu představit, co všechno jste museli zařídit a zorganizovat. Gratuluji Vám (i Nickovi) k tak velké účasti - plnému sálu.
Ráda bych se nějakým způsobem podílela na šíření Nickových myšlenek a příběhů tady na severu Čech, (popř. Svitavsku a Zlínsku - kde mám kontakty). A proto Vás prosím o informace, jakmile si budu moci pořídit DVD s českým překladem (popř. přeloženou knihu). Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem můžeme spolupracovat???
Přeji Vám mnoho úspěchů, klid, pohodu a nám všem více takových pozitivních zážitků...
Hezký den....
Marcela Sadovská Lorencová, Škola Dobré Mysli, Ústí nad Labem

Milý Turijo,
Včerejší večer byl pro mne a pro mého 16- ti letého syna úžasný zážitek. Nicka na internetu sleduji již dlouho, tak jsem ho chtěla zažít i na živo a nasát trochu jeho úžasné energie.
Těším se na jeho knihu, DVD a další.
Závidím vám ( a samozřejmě přeji J) možnost být v přítomnosti Nicka ještě další dny na jeho přednáškách.
Děkuji za zprostředkování, tak úžasného setkání.
Přeji krásný den a pokud budete mít příležitost, tak mu za nás poděkujte a popřejte mu hodně radosti a štěstí v osobním životě
Zuzka Stojková

Díky za možnost shlédnout přednášku Nika Vujicice, která zcela naplnila mé očekávání.Chci ze zeptat zda je možnost získat záznam této super přednášky.Mrzí mě, že jsem na tuto přednášku nevzal svou 21letou dceru, protože zde mohla najít plno odpovědí na své vnitřní otázky.
Ještě jednou díky
Zdeněk Haslberger

Dobré krásné ráno z Jizerek všem Cintamanovcům,
chci Vám poděkovat za jedinečnou přednášku Nicka a Bohu za to, že se tato informace ke mně dostala .Děkuji ,děkuji moc za vaši skvělou práci, organizaci, úsměvy,profesionalitu včetně výborných překladů do češtiny a skromnost s jakou to vše zvládáte.Mám dva syny ve stejném věku jako Nick .Zajistila jsem vstupenky pro celou mojí rodinu .Bála jsem se, že to mladí nepřijmou ,pozvala jsem je na "rodinnou oslavu- společně strávené odpoledne a malé Vánoce" Ještě se vstupem do Top hotelu nevěděli s manželem o co se jedná....Výsledek i mne ohromil ....byli nadšení..druhý den ráno mi upřímně poděkovali za zážitek, který jsem jim zprostředkovala....toto poděkování posílám Vám i Nickovi.......po celou dobu přednášky jsem měla pocit Nicka stokrát obejmout- tak obrovská síla lásky z něho vyzařuje.. ....přirovnat ho mohu jen ke Slunci....Milí lidičkové.....udělali jste obrovský kus práce pro všechny v sále! DĚKUJEME Srdečně a s láskou Iva Alblová

Milý Turijo,
ještě jednou děkuji za možnost setkat se s Nickem, bylo to skutečně úžasné, inspirující a jsem šťastná, že ho uvidí i moje dcera Kristýnka se svým přítelem dnes v Brně.
Přeji si jeho DVD, prosím, až ho budeš mít k dispozici, pošli mi odkaz a já si ho koupím, určitě několikrát:-) i pro své přátele.
Věřím, že tu nebyl naposledy, že se sem vrátí a budou ho moci vidět i ti, kteří teď nechtěli nebo nemohli.
Jsem nesmírně vděčná, že mám kolem sebe takové skvělé lidi a přátele, jako jsi Ty a těším se na další semináře a kurzy i knížky, které vydáváš.
S láskou a úctou
Věrka

Milý Turijo,
byla jsem na přednášce s šesti přáteli a všichni Vám moc děkujeme za zprostředkování úžasného zážitku. Z ukázky na YouTube jsem si udělala o přednášce určitou představu, ale skutečnost byla mnohem lepší. Nick je vtipný, milý a přes své postižení tak plný lásky! Kéž by se mu v Praze líbilo a brzo sem zase zavítal :-).
Těším se, až vyjde jeho kniha v češtině. Bude to krásný dárek a pomoc pro otevírání srdcí.
Je nějaká možnost získat DVD záznam z přednášky v Praze?
Ještě jednou Vám děkuji a přeji hodně energie pro pořádání podobných akcí.
Veronika

Dobrý večer,
dnes jsem se zúčastnila přednášky Nicka Vujicice, která byla naprosto bezvadná! Byla jsem už na mnoha přednáškách týkajících se "tajemství života", ale žádná mě nedokázala strhnout, jako tato! Nick je opravdu skvělý a člověk si při jeho slovech uvědomí spoustu věcí! Doufám, že nadšení a moudrost v jeho slovech obsažená ve mě vydrží ještě dlouho, kéž by napořád.
Chtěla jsem Vás ale o něco poprosit. Před přednáškou i po ní hráli v sále písničku "You are beautiful just the way you are", která se objevuje i ve videu s Nickem. Písnička má krásnou melodii, myslím že i text (ten bych si nejdřív musela přeložit), ale nikde se k ní nemohu dostat. S přítelem se chceme zanedlouho brát a hledáme nějakou vhodnou písničku na svatební nástup, a tato nás zaujala na první poslech. Proto jsem Vás chtěla poprosit, jestli byste mi napsal autora hudby, popř. její správný název (pokud se nejmenuje tak, jak je uvedeno výše), abychom měli snažší vyhledávání.
Moc Vám děkuju, mějte se hezky a vyřiďtě prosím pozdravení i poděkování Nickovi za jeho krásná slova a za vše, co dělá!
S pozdravem
Šárka :-)

Vážený pane Turijo,
dnešní přednáška s Nickem byla úžasná. Ty emoce, co tam pracovaly, by měl zažít každý člověk, aby si uvědomil hodnotu života a vše, co s tím souvisí. Děkuji Nickovi za povzbuzující slova a motivaci, Vám a Vašemu týmu za skvělou organizaci a Markovi za perfektní překlad.
Těším se na další přednášky. Přeji Vám i Vaším blízkým jen to nejlepší!!!!!
S pozdravem
Lenka Vymazalová

Nickova přednáška byla nejlepší!!!Děkuji
David

Dobrý den,
chtěla bych Vám poděkovat za to, že jste umožnil Čechům a Slovákům vidět na vlastní oči tak skvělého člověka jako je Nick Vujicic!! Věřím, že to není jeho poslední návštěva u nás.....koneckonců, sám to říkal... :))
Byla jsem včera na Nickově přednášce v Brně a chtěla jsem Vám poděkovat osobně, ale nějak jsem nenašla odvahu Vás oslovit.......ikdyž jsem seděla přímo vedle Vás... :)) :))
Tak alespoň dodatečně děkuji za všechny touto formou.....
Přeji hodně úspěchů,
Slívová Miroslava

Milý Turijo,
chci moc poděkovat za zorganizování neuvěřitelného setkání s Nickem. Pravidelně se zúčastňuji nejrůznějších zajímavých seminářů tohoto druhu, ale žádný z nich tak hluboce nezasáhl mé srdce. Cítila jsem neskutečnou lásku, úctu, byla jsem dojatá a brečela jsem jako malá holka, ale také jsem se od srce zasmála. Byla jsem natolik ponořená do atmosféry, že jsem vůbec nesledovala čas a ujel mi poslední spoj domů.
A hned byla možnost, vyzkoušet v praxi, jak zvládat překážky podle Nicka:
Byla jsem natolik posílena jeho osobností, že jsem věděla, že to dobře dopadne. Našla jsem si alespoň spoj nejblíže k místu bydliště a to byla Jihlava ( 35 km od ŽĎÁRU ).Ani z Jihlavy už nic nejelo. Mí známí měli všichni nějaké promile ( neděle večer ) a někdo byl v práci na noční a tak jsm se vydala před půlnocí na stopa. Byla jsem naboso, v krátké sukni a vůbec jsem se necítila dobře na opuštěné silnici, ale Nick by řekl, nevíš, co je za rohem, pokud tam nedojdeš a já šla. Nikdy předtím jsem nestopoval sama v noci. Moje překážka je prkotina ve srovnání s tím, co řeší Nick, ale já si ověřila, že se to dá použít v každodenním životě.25 aut a projelo a možná mě měli za šlapku, nikdo nezastavil..., ale Nickovi řekli v 52 školách ne a 53 škola ANO...26. auto zastavilo, ale jelo na jiný směr...Mě to ale povzbudilo a vydržela jsem s vírou, že to dobře dopadne. A dopadlo. Vzali mě maldí manželé, kteří se vraceli z multikina a dovezli mě téměř před barák a možná jsem našla nové přátele, které bych nikdy nepotkala, pokud bych se nepodívala, co je za rohem. Oni jeli z depresivního filmu a já z úžasného semináře. Těší se, že si koupí DVD.
Film Cirkus Motýl s Nickem, je tak něco nádherného...Kéž by ho promítali na všech školách jako povinné učivo...
Turijo, s úctou a láskou děkuji celému týmu, že jste dokázali uskutečnit setkání s Nickem, na které nikdy nazapomenu :)
Děkuji. Táňa Višková

Klikni si na tu modrou webovou adresu, pokud to půjde a prohlídni si Nicka Vujicice (možná už ho znáš) Byla jsem na něm teď v Praze. Byl to úžasně silný zážitek. On byl silný i po tom videu, ale vidět ho naživo bylo ještě silnější. Je to úžasný nakopávač, když je člověk naštvaný nebo si myslí, že se mu nic nedaří, že je na tom špatně anebo i když už si myslí, že život stojí za ....... Pokud by byla někdy možnost ho navštívit na Slovensku, tak jdi. Stojí to za to. Vůbec nelituju ani času ani peněz, protože je to úžasná energie, která se v tobě objeví. Pozdravuj všechny a mějte se krásně....

Vážený pane Turijo z celého srdce Vám děkuji za to, že jste se zasloužil o to , abych mohla vidět a být na přednášce Nicka Vujicice. Tento zážitek budu nosit v srdci do konce svého života. Není slov k vyjádřeni mé vděčnosti za Vaši práci.
S úctou
Simona Procházková

Dobry vecer Musim podekovat za vcerejsi zazitek byla to sila sama bojuji z hendykepem a mam deprese ale vcera me jeho elan dohanel k slzam.Opravdu moc dekuji.Chci se zeptat bude k dispozici nejake dvd?a mete na Nicka Mejl dekuji Martina Kolářova

Dobrý podvečer pán Turija,
Chcem Vám spolu s kolegom Andrejom pogratulovať k peknej a vydarenej akcii Nicka v Bratislave. Seminár bol poučný a aj keď nebol zameraný na biznis, odniesol som si s neho veľa, čo sa týka vnútorných hodnôt a inšpirácie do budúcna.
Bol to iný rozmer a som rád, že som sa mohol zažiť Nicka naživo.
Prajem veľa úspechov aj do budúcna.
S úctou,
Michal Kováč

Krásné slunečné pozdravení posílám z Tábora Vám milý Turjo,
předem úpřímně a co nejsrdečněji bych Vám chtěla vyjádřit poděkování za krásný nedělní zážitek slovy nepopsatelný ...
Miluji a děkuji :-)
Renata

Dobrý den,
chci Vám poděkovat za báječnou přednášku plnou smíchu a občas i slz.
Byl to jeden z mých nejlepších zážitků v životě a až bude zas Nick v ČR budu ráda, když mi dáte vědět.
Přeji pěkný den a těším se na další přednášku:)
Lenka

Dobrý den pane Turijo,
moc rádi bychom Vám poděkovali za Vaši neodbytnost a úsilí, které přivedly
Nicka Vujicice do naší republiky. Také moc děkujeme Alarce za to, že Vás ve
Vašem snažení podporuje a dodává Vám tolik potřebných sil k vytrvalosti.
Jakmile bude ze setkání zpracované video, potěšilo by nás, pokud by se k nám
o tom donesla zpráva a mohli jsme si jedno DVD zakoupit (a určitě bychom
věděli ještě o dalších zájemcích ;-)
Přejeme Vám hezký den
Tomáš a Terezka

Drahý Turijo,
děkuji za veškerou organizaci k Nickově návštěvě, jsem šťastná, že jsem mohla být na jeho přednášce a sdílet s ostatními jeho úžasná slova a nádhernou duši. Turijo, pro svou potřebu jsem si pořídila audio neprofesionální záznam, vím, že se k němu chci vracet, aby mi v dobách malomyslnosti Nickova slova pomáhala a připomínala, že jsem na cestě. Napadlo mě, že bych se o ni však ráda podělila se svými blízkými, přáteli – pouze osobní přístup, navíc kvalita záznamu není dobrá. Myslíte, že je toto možné? V případě ne to samozřejmě budu respektovat. Jakmile bude vydáno DVD s českým překladem, mám o něj zájem, je jen málo vhodnějších dárků pro mé blízké.
Přeji krásný den
Hana Ševčíková

Dobrý den Turijo,
minulý týden jsem měla to veliké štěstí, že jsem se mohla účastnit přednášky Nicka Vujicice,
kterou jste pořádali - v Praze. Chtěla bych vám poděkovat. Bylo to opravdu úžasné.
Z toho překladatele si nic nedělejte. Já myslím, že většina z nás anglicky umí a Nick mluví
velmi krásně a jasně, takže jsme rozumněli celkem dobře. A i kdyby mluvil čínsky o počasí,
tak už jen to, že tam byl, bylo dost. Je velmi silná a laskavá osobnost a to, co vyzařuje
nelze popsat...
Takže ještě jednou díky, že jste nám to umožnil.
Mějte se krásně a ať se vám podobné zázraky daří co nejčastěji :-)
MK

Dobrý den,
v neděli jsem měla tu čest být přítomna a vyslechnout si na vlastní uši slova neskutečně úžasného Nicka Vujičiče, děkuji Vám z celého srdce, bylo to v tu nejpříhodnější chvíli v mém životě.
Současně Vás hci poprosit o informaci, zda z tohoto semináře náhodou nebyl pořízen záznam na DVD, pokud ano, zda se dá zakoupit.
Děkuji a přeji hodně štěstí a lásky.
Eva Kianicová

Ještě jednou chci moc poděkovat za NICKA - byl to velký DAR to zažít. A jelikož jsem se na poslední chvíli dověděla i o jeho účasti v kině Scala, tak jsem si ho ten den užila 2x - jednou jako kazatele a podruhé jako super řečníka. Myslím, že nám všem měl co dát.
A děkuji, že organizujete tato setkání na kterých u vchodu sedí či stojí skupinka zářících lidí (samozřejmě včetně Vás).
Pěkný prozářený den.
Karin

Nicku, velmi jsi mě dojal …
Ahoj, Nicku … chtěla jsem ti jen poděkovat. Říkám to, protože jsi mě velice dojal … teď si tvoje motivující slova denně připomínám … nikdy jsem o životě nepřemýšlela tak jako ty. Díky tobě se teď na sebe i na život dívám z úplně jiné perspektivy. I když je mi teprve dvanáct … tak ses hluboce dotkl mého srdce. Tolik jsem se toho od tebe naučila. Teď už vím, že mě můžou mít lidi rádi jen kvůli mně samotné, i když mě vůbec neznají … ještě jednou díky!
A vždycky, když budu smutná, vzpomenu si na tvůj krásný a milý úsměv!

Milý Turijo,
jsem moc ráda že se ti podařilo zorganizovat návštěvu Nicka v CZ i SK. Velké poděkování náleží i celému organizačnímu týmu. Věřím že nás Nick ještě někdy navštíví a oblaží naše srdíčka. Byli jsme všichni unešeni Nickovou velikostí, velikostí která objímá nekonečno...
Děkuji ti a přeji nádherné okamžiky BYTÍ
Boženka

Jak jsi ovlivnil mě a moji školu
Ahoj Nicku …
Pravděpodobně to ani nebudeš číst, ale chtěla jsem ti jen říct, jak moc jsi ovlivnil můj život. 31. července 2009 nám učitel z občanské nauky pustil tvoje DVD … ke konci už všechny holky (a dokonce i někteří kluci) brečeli. Jsem opravdu přesvědčená a doufám, že i jejich život jsi ovlivnil stejně jako můj. Nikdy jsem moc nepochopila, proč lidé potřebují mít vzory … proč bych měla být jako někdo jiný? Teď je mi to ale jasné. Myslím, že vedle Ježíše jsi nejúžasnější člověk, který kdy na Zemi žil. Chtěla jsem ti jen moc a moc poděkovat!
Angela Dekenah

Nicku, děkuji ti za všechno
Díky tobě jsem si uvědomila, jak je možné, že mě může mít někdo rád přesto, že já sama se ráda nemám. Viděla jsem tě už před rokem a dnes jsem tě viděla zase – moc se mi líbilo DVD a když jsem se na něj dívala, uvědomila jsem si, že ti musím říct, co všechno jsi pro mě udělal, tak ti píšu … Naučil jsi mě, že se musím postavit sama za sebe, že se mám mít ráda pro to, jaká jsem a prostě žít svůj život tak, jak chci. Inspiroval jsi nejen mě, ale i mnoho mých kamarádů! Nicku, jsi můj hrdina a zůstaneš jím navždy!!! Všechny děti by tě měly obdivovat. Představuji si, že jednoho dne se na sebe lidé budou dívat tvýma očima. A mimochodem, teď když jsem změnila svůj pohled na sebe, můj přítel si všiml, že jsem se změnila a je ti za to vděčný … vždycky se o mě hrozně bál, že jednoho dne provedu něco strašného a zabiju se, ale teď, když se můj život změnil, je mnohem šťastnější!
Pamatuj si, že jsi můj hrdina a vždycky mi budeš příkladem!!! Líbám tě, Kirstly
Kirstly Maidment

Nick mě inspiroval už před lety a inspiruje mě i dnes
S Nickem jsem se seznámila před několika lety po jednom z jeho projevů, protože jsme měli v Austrálii společného kamaráda. Když uvážím jeho okolnosti, překvapilo mě už jen to, jak vystupoval a jak byl šťastný. Nikdy bych si nepomyslela, že člověk v jeho situaci se může tolik těšit ze života tak, jak to očividně dělá Nick. A co mi vyrazilo dech, to byla jeho opravdová láska k lidem, to, jak má rád všechny bez ohledu na to, o koho se jedná. Potom, když jsem měla možnost si s ním popovídat osobně a poznat ho i v zákulisí, nemohla jsem uvěřit tomu, že je stále stejný. Ten optimismus a životní elán byly skutečné … nebylo to něco, co by předváděl lidem na jevišti proto, aby je uchvátil. To mě opravdu dostalo. A dodnes mě to ohromuje. Nick nesmírně ovlivnil můj život a jeho slova ke mně promlouvají, když neprožívám zrovna šťastné období, když se necítím dost dobrá nebo něco nezvládám. Naučil mě, že můžu zvládnout všechno, co chci, když se nikdy nevzdám, budu si věřit a směřovat ke svým snům.
Dnes mám tu výsadu, že mohu s Nickem pracovat ve společnosti Attitude Is Altitude (Postoj
povznáší
) a vidět zblízka ty desetitisíce lidských životů, které Nick ovlivňuje po celém světě!
Karla Brocco

Nick Vujicic v českých médiích

Exkluzivní rozhovor s Nickem

Handicapovaný řečník Nick Vujicic

VOZKA - Severomoravský magazín pro vozičkáře a jejich přátele

__________________________________________________________

Život bez rukou, život bez nohou, život bez hranic.

Jste krásní právě takoví, jací jste.

______________________________________________________

O Nickovi
.......................Postoj povznáší....................... Ohlasy