ÚVODNÍ STRANA
KDO JSME
PUBLIKACE
OBJEDNAT
KODEX
ZAJÍMAVÉ ODKAZY
DOPORUČENÁ LITERATURA
MOTIVAČNÍ CITÁTY
ZPRAVODAJ
OHLASY
ENGLISH
SVENSKA
KONTAKT

OBJEDNÁVKA


Využijte síly svých snů
Rob McCarter, MS, LPC/NCC  http://www.lifeenhancementsinc.com

Translation Š Turija Kempe, 2002 – www.cintamani.cz – Zpravodaj 1

Art Linkletter vypráví ve své knížce Yes, You Can! příběh, o tom, jak jel s nějakým člověkem, který se jmenoval Walt Disney, na opuštěný pozemek, blízko Anaheimu v Kalifornii. Když se tito muži procházeli po pozemku, Disney začal malovat obrázek tématického parku, který chtěl postavit. Velice podrobně popisoval různé „země“, jako „Země fantazie“ a „Země zítřka“. Linkletter si vzpomíná, jak si během Disneyho popisování myslel, že jeho sen byla fantazie a že lidi neosloví. Smyslem jejich návštěvy bylo, aby Disney umožnil Linkletterovi koupit pozemek obklopující jeho tématický park. Linkletter to mohl obratem prodat obchodníkům s výhledovou zástavbou, kteří tam mohli postavit motely a restaurace. Linkletter nebyl schopen sdílet Disneyho sny a slušně odmítl. Všichni pochopitelně víme, že Disney to nevzdal a vybudoval tam Disneyland. Linkletter odhaduje, že toho dne ztratil na každém kroku, který udělal, přibližně milión dolarů, protože nekoupil Disneyho sen.

Udělal Linkletter chybu? Ne. Sen jednoho člověka není snem druhého. Každý člověk musí objevit a vyvinout svůj vlastní sen a ne sen někoho jiného. Studoval jsem životy úspěšných lidí a zjistil jsem, že všichni měli sny/vize, kterých se drželi a rozvíjeli. Každý z nich s největší pravděpodobností následoval stejný základní proces. Abyste plně využili síly svých snů, musíte:

Vyvinout svůj sen obrazně                    (Develop your dream pictorially)

Tak jako se fotografický aparát používá k zaznamenání příjemných vzpomínek, tak také potřebujeme vyvolat obrázek budoucí události. Začněte, že si položíte otázku: “Co opravdu chci?? Budete-li začínat s cílem v mysli, vaše jednání bude v souladu s realizací snu.

Zaostřit a zjemnit svůj sen                     (Refocus and Refine your dream)

Druhý krok je zaostřit a zjemnit obrázek natolik, že se stane očividný a jasně definovaný. Tomuto procesu se říká představivost. Dokážete stvořit cokoliv, co si dokážete představit! Jestliže si představíte negativní nebo špatné životní situace, dostanete je. Častokrát je to snazší, než alternativní, optimistické představování si.

Optimistické představování si je vědomý proces živě si v duchu představovat vytoužený sen, až pronikne/zapadne do vašeho podvědomí a začne produkovat výsledky na fyzické úrovni.

Ožít nadšením                                        (Energize with Enthusiasm)

Entusiasmus (nadšení) je slovo, které pochází z řeckého slova enthousiasmos, což znamená “majíce Boha v sobě?. Asi je to vhodné, nebo? schopnost dosáhnout zdánlivě nemožných snů je mimo naši schopnost.

Položte si otázku:

1.  Je můj sen v rámci morálních hranic?

2.  Přinese hledání nebo splnění mého snu větší užitek mně, rodině a/nebo světu?

Odpovíte-li kladně na obě tyto otázky, pak je váš sen hodný entusiasmu. Bez neustálého nadšení svého snu nedocílíte. 

Potvrdit                                                         (Affirm It)

Výraz “Klacky a kameny mi zlomí kosti, ale slova mi nikdy nemohou uškodit?, je mýt. Slova mohou zranit a zničit sny.

Slova mohou také naštěstí zahojit a pomoci proměnit sny ve skutečnost. Využijte síly optimistických ujištění k posílení svých snů.

Nenechat se rušit                                      (Minimize distractions)

Nakonec, abyste dosáhli svých snů, nesmíte se nechat vyrušit. Vyrušení je cokoliv, co vám brání ve splnění vašich snů. Abychom byli úspěšní, nesmíme se nechat rušit a musíme se SOUSTŘEDIT na svoje sny.

 

SEN / VIZE                                       DREAM 

Těchto pět kroků se hláskuje jako „DREAM“ (SEN). Myslíte si, že by Disneyland existoval, kdyby Walt Disney nenásledoval těchto pět kroků? Myslím, že ne, nebo? to byl Walt Disney, který řekl: Jestliže o něčem dokážete snít, dokážete to i udělat; nezapomeňte, že to všechno začal myšák“.

Podobně, budete-li následovat tyto kroky, vaše sny se splní. Ukažte mi člověka, který dokáže popsat své sny a já vám ukáži člověka, který řídí svůj život. Na závěr každého dne si položte otázku: „Co jsem dnes udělal k uskutečnění svého snu?“ Dokážete-li zodpovědět tuto otázku citováním pozitivního činu, pak jste na cestě.