ÚVODNÍ STRANA
KDO JSME
PUBLIKACE
OBJEDNAT
KODEX
ZAJÍMAVÉ ODKAZY
DOPORUČENÁ LITERATURA
MOTIVAČNÍ CITÁTY
ZPRAVODAJ
OHLASY
ENGLISH
SVENSKA
KONTAKT

OBJEDNÁVKA


 
Život je takový, jaký si ho uděláme - Peter Buffett
Najděte svou vlastní cestu k naplnění

Skladatel, hudebník a filantrop Peter Buffett je autorem upřímné, moudré a inspirativní knihy, v níž se ptá: „Co si vyberete? Cestu nejmenšího odporu, nebo cestu potenciálně největšího uspokojení?“ Možná si myslíte, že pro člověka s takovým příjmením byl život samé privilegium. Ovšem syn druhého nejbohatšího člověka na světě, miliardáře a investora Warrena Buffetta říká, že jediným skutečným bohatstvím, které mu rodiče zanechali, je filozofie vybízející k samostatnému hledání životní cesty. Díky tomuto krédu mohl jít za svým srdcem, objevit sebe sama a dosáhnout úspěchů na základě vlastních zásluh. Ve své knize Život je takový, jaký si ho uděláme vykládá o pevných životních hodnotách, jako jsou důvěra a tolerance, které mu předala matka, nebo pracovitost, v níž mu šel příkladem talentovaný otec, a vzpomíná na mnoho dalších rádců a učitelů, které v životě potkal.

Etika práce, podle které by měl mít člověk ze své práce radost, se v dnešní době začala podle Buffetta nahrazovat etikou bohatství, která si cení více materiální odměny než práce samotné. Takzvané „privilegium“ se mylně chápe pouze z hmotného hlediska, charakter se nahrazuje vnějším uznáním. Když se však zaměříme více na samotnou podstatu práce a méně na to, kolik za ni dostaneme, otevře se nám nový svět, který dává našemu životu větší smysl. Srozumitelnými a výstižnými slovy odhaluje hlubokou pravdu: život není ani spravedlivý, ani nespravedlivý. Z tohoto základního předpokladu jasně vyplývá, že každý lidský život je stejně důstojný a hodnotný. Poměry, v nichž lidé žijí, jsou sice různé, ale podstata lidství je u každého člověka stejná. Ze zkušenosti víme, že naše cesta životem je málokdy přímočará a je často plná neúspěšných pokusů, krizí a těžkých chyb. Chceme-li si však vybudovat život podle svých představ, nesmíme ani v těchto náročných chvílích ztratit odhodlání a vytrvalost. Ať už je to povolání, kterému se věnujeme celým srdcem, nebo umění vracet společnosti dary, kterých se nám dostalo.

Život je takový, jaký si ho uděláme je kniha osobní i objevná, poučná i intuitivní. Vypráví o tom, jak překročit své hranice, vzít osud do svých rukou a žít s maximálním naplněním.


OBJEDNAT   UKÁZKA     OHLASY     PÁSMO HUDBY A ROZHOVORŮ