ÚVODNÍ STRANA
KDO JSME
PUBLIKACE
OBJEDNAT
KODEX
ZAJÍMAVÉ ODKAZY
DOPORUČENÁ LITERATURA
MOTIVAČNÍ CITÁTY
ZPRAVODAJ
OHLASY
ENGLISH
SVENSKA
KONTAKT

OBJEDNÁVKA


Tajemství úspěchu - Earl Nightingale

Při rozhodování, zda si Tajemství úspěchu objednat ještě dnes, vám jistě pomůže malá ukázka toho, co se v knize dozvíte. A dozvíte se mnohem víc, než jen jak snadno vydělat peníze a dosáhnout úspěchu. Osvobodíte se od veškerých omezení a začnete vychutnávat všechny příležitosti, které se vám nyní otevírají. Zatímco ostatní jsou znechucení vnějšími okolnostmi, vy si budete všímat příležitostí kolem sebe a budete je též umět využít. A zatímco ostatní mají strach z budoucnosti, vy se budete netrpělivě těšit na každý nový den, měsíc i rok, které vás naplní novou dávkou optimismu.

Získáte větší kontrolu nad svým životem. Nehledě na to, co se kolem vás děje, se stanete pány svého osudu – sami si určíte cíl, který vašemu životu dodá větší smysl a více osobního uspokojení. Budete se častěji usmívat. Když se večer budete ukládat ke spánku, budete vděční za bohatě prožitý den. Každé ráno, když budete vstávat, se budete těšit na nové a vzrušující zážitky.

Lidé si určitě všimnou, že jste se změnili. Rodina, přátelé a kolegové s vámi také začnou jinak jednat. Začnete přitahovat lidi. Budou se vás ptát na váš názor a budou s vámi chtít spolupracovat. Lidé vždy zaregistrují, když je někdo úspěšný, protože takový člověk přitahuje pozornost ostatních.

Earl Nightingale svůj program rozdělil na dvanáct zásad úspěchu. Nedejte se však zmýlit, nejedná se o recept, který vás ve dvanácti krocích přivede k úspěchu. To v žádném případě. Skutečnost je, že jako člověk jste jedineční. Nikdo jiný nemá stejné touhy jako vy. Pouze váš život bude tím bohatší, čím víc se budete přibližovat ke svým cílům. Tento program vám poskytne dvanáct překvapivě snadných a rychlých způsobů, jak se tam dostat. A právě neznalost těchto dvanácti principů je důvodem, proč si většina lidí své touhy vůbec nesplní.

Je docela možné, že si dvě nebo tři z těchto zásad uvědomujete již nyní. To je dobře. Dalších devět nebo deset z nich pro vás bude překvapením. Co se vlastně v tomto programu dozvíte? Zde je přehled oněch dvanácti zásad:

První z nich má název Kouzelné slůvko. Earl Nightingale totiž zjistil, že rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem závisí na jednom jediném slůvku. S tímto slůvkem vás úspěch nemine bez ohledu na překážky, které před vámi leží.

Druhá zásada Diamantová pole vám ukáže, jak rozpoznat příležitosti na svém vlastním poli. Zatímco spousta ostatních lidí je přesvědčena, že sousedova tráva je zelenější, vy si přečtete příběhy lidí, kteří zbohatli na tom, že rozpoznali příležitosti, které jim i všem ostatním leží přímo před očima. Earl odhaluje klíč, podle kterého můžete tyto příležitosti rozpoznat. Mnoho milionářů vděčí za svůj úspěch právě této zásadě, což se nedá říct o žádné jiné moudrosti.

Lidé většinou ze svého života nikdy moc nevytěží, protože jsou pohlceni spoustou každodenních povinností, takže večer jsou úplně vyčerpaní, ale přitom se neposunuli ani o krok blíž k tomu, po čem touží. Podle Earla Nightingala je jedním z důvodů to, že si nestanovili Hodnotný cíl. Ve třetí kapitole odhalíte jednu klíčovou otázku, kterou si úspěšní lidé každé ráno pokládají. Třetí kapitola má však i hlubší význam. Právě zde nám totiž Earl Nightingale odhaluje tajemství, které objevil ve svých devětadvaceti letech.

Nenechte se zmýlit názvem čtvrté zásady – Vaše zázračná mysl. Je mnohem prozaičtější, než se na první pohled zdá. V průběhu let bylo odhaleno mnoho skutečností, které přispěly k lepšímu pochopení lidského mozku i jeho nevyužitého potenciálu. Vědci objevili, že využíváme pouhých pět procent mozkové kapacity. Earl Nightingale naznačuje, jak bychom tuto využívanou kapacitu mohli zvednout na deset procent – což by nám umožnilo uskutečnit dvakrát tolik cílů, řešit problémy dvakrát rychleji, být dvakrát kreativnější a přicházet na dvakrát více skvělých nápadů. Ale proč bychom se měli omezovat? Můžeme svůj mozek začít využívat z dvaceti, třiceti nebo i z více procent. Pokud zvládnete svoji práci udělat do jedenácti hodin, proč byste měli v práci zůstávat až do pěti hodin odpoledne? Čtvrtá kapitola vám ukáže, jak úspěšní lidé zvyšují své schopnosti.

V páté kapitole, nazvané Osud na miskách vah, nám Earl Nightingale nabízí zvláštní představu. Pochopíte ji, až si ji přečtete. Prozatím pouze dovolte, abychom vám prozradili, že Earl Nightingale vám poradí, abyste byli „nespokojení“. Ovšem v pozitivním smyslu. Tedy přesně podle jeho slov „konstruktivně nespokojeni“. Pokud vás někdy napadlo, že hodně pracujete a dostáváte za to jen malou odměnu, potom je tato kapitola určena přesně pro vás. Objevíte v ní překvapivou pravdu, díky níž si Earl Nightingale uvědomil, že existuje jeden neměnný zákon, na němž závisí osobní i finanční úspěch. Když se jím budete řídit, získáte více peněz, energie a svobody, než jste si kdy dokázali představit.

?está zásada, nazvaná Jak zasít úspěch, obrací vaši pozornost k jedinečné kombinaci vašich vlastních schopností. Jakmile zjistíte, které schopnosti to jsou, už se nikdy nebudete brzdit. Je to největší neznalost ze všech. Když ji odhalíte, otevřete si dveře k novému životu – k hojnosti příležitostí, které pro vás předtím byly zavřené.

Nyní jste v polovině programu. Od této chvíle se už na svůj život nebudete dívat stejným způsobem jako dřív. Lidé, kteří začali tyto zásady aplikovat, jakoby se zbavili všech svých omezení. Už nejsou tak bezmocní jako dřív. Zjistili, jak mohou překonávat překážky, které mají před sebou. Možná budete cítit to samé. Jakmile poznáte, jak snadné je překonávat překážky, posílí vás to – budete cítit stále větší kontrolu nad svým životem. Budou se před vámi objevovat nové příležitosti. Před očima se vám znovu vynoří sny, které jste již pohřbili, nebo na které jste dávno zapomněli.

Hodně lidí, kteří si přečtou nebo poslechnou Tajemství úspěchu, uskuteční ve svém životě během následujícího roku dramatické změny. Mnozí vymění únavné a vyčerpávající zaměstnání za povzbuzující kariéru, která je uspokojuje a umožňuje jim osobní růst. Jiní zase zvednou kotvy a opustí místo, které je deprimuje, aby se přestěhovali tam, kde chtěli odjakživa žít. Proč bychom měli bydlet tam, kde nás to deptá a energeticky vysává, když je na světě tolik nádherných míst, jen si vybrat? To je nesmyslné. Je-li ve vaší práci, ve vašem životě nebo ve vašich vztazích něco nezdravého ? máte nyní sílu na to, abyste to konečně změnili.

Nyní jste tedy připraveni na druhou část programu, která začíná kapitolou Snadnější je vítězit, tedy sedmou zásadou. Právě zde Earl Nightingale vysvětluje socioekonomickou pyramidu s důrazem na pětiprocentní skupinu lidí na vrcholu: „Jen asi pět procent lidí dosáhne během svého života neobyčejných úspěchů.  Tito lidé vydělávají mnohem víc peněz, bydlí v lepších čtvrtích, v lepších a větších domech, mají lepší vzdělání, více si užívají radostí života, posílají své děti do lepších škol a představují tedy i lepší přínos pro své okolí.
Znám člověka, který řídí jednu z největších a nejznámějších společností ve Spojených státech. Může si koupit jachty za tři miliony dolarů a zaplatit za ně v hotovosti, a pokud se chce někam rychle dostat, má k dispozici letadlo Gulfstream, připravené ke startu se zahřátými motory, ještě než ho řidič dopraví na letiště. A přesto dokáže poskládat dohromady sotva deset slov ve správném pořadí. Kdyby bylo prznění angličtiny považováno za zločin, seděl by na lavici obžalovaných, přesto však vlastní domy a vily, jachty, soukromá letadla ? zkrátka vše, co si dokážete představit.
Jak je možné, že tento muž, který nedokončil snad ani pátou obecnou a svědomitě se jakémukoliv dalšímu vzdělání vyhýbal, dosáhl tak velkolepého finančního úspěchu?
Odpověď zní: ví totiž, jak ?“
Odpověď vás jistě překvapí, protože někdy je snadnější uspět než neuspět.

Jaká je vaše hodnota? Možná vás zarazí, že vaše potenciální hodnota je 85 miliard dolarů. V osmé kapitole vám Earl Nightingale ukáže nový způsob, jakým se na sebe můžete dívat ? a který velice zvýší vaši schopnost využít své potenciální příležitosti.

V deváté kapitole, nazvané Promluvme si o penězích se Earl Nightingale dostává k podrobnostem samotného vydělávání peněz, boří současné mýty, odhaluje, odkud pochází schopnost vydělávat, a ukáže vám, jak můžete svůj podíl získat i vy ? když se budete řídit jeho jednoduchou metodou o dvou krocích. (Poznámka: Uvědomte si, že mnoho milionářů vděčí za svůj úspěch právě Tajemství úspěchu.)

V desáté kapitole, která nese název Jediné, co neskryjete, vysvětluje Earl Nightingale jeden specifický faktor, který dost podstatně ovlivňuje množství peněz, které vyděláte, i kvalitu lidí, které k sobě budete přitahovat.

V jedenácté kapitole, nazvané Největší dobrodružství dneška, objevíte jednoduché tajemství, jak se dá všechno zvládnout za poloviční dobu:
Prezident jisté velké ocelárenské společnosti si kdysi pozval na konzultaci odborníka na management času jménem Ivy Lee: „Víme dobře, co bychom měli dělat. Pokud nám ale ukážete, jak to můžeme dělat lépe, budu vás poslouchat – a zaplatím vám jakoukoli rozumnou částku, o kterou si řeknete.“
Na to Ivy Lee odpověděl, že mu během dvaceti minut poskytne návod, který zvýší jeho výkonnost nejméně o padesát procent. Pak podal manažerovi čistý list papíru a vyzval ho, aby ?. (návod najdete na stranách 110-111). 
„Dělejte to každý pracovní den,“ pokračoval Lee, „a až se přesvědčíte, že tento systém stojí za to, seznamte s ním také své lidi. Testujte ho tak dlouho, jak budete chtít, a pak mi pošlete šek. Zapla?te mi tolik, kolik si myslíte, že má tato rada cenu.“
Celá konzultace netrvala déle než půl hodiny. O pár týdnů později poslal prezident oné společnosti Ivy Leemu šek na 25 000 dolarů (což by dnes bylo 390 000 dolarů) spolu s dopisem, ve kterém psal, že tato lekce pro něj byla z finančního hlediska tou nejhodnotnější v životě. Říká se, že právě díky tomuto systému vyrostl z malé a neznámé ocelářské společnosti jeden z největších nezávislých producentů oceli na světě.
Vyzkoušejte si tuto jednoduchou metodu sami na sobě a budete překvapeni, jaký řád do vašeho života vnese, a jak rychle budete schopni své úkoly plnit.

Nyní se připravte na dvanáctou a poslední zásadu z kapitoly nazvané Rytíř na bílém koni, ve které Earl pojmenovává pravý důvod akumulace peněžního kapitálu. Nemluví o zděděném majetku, o náhlém úspěchu na burze, nebo o výhře v loterii. Mluví o značných částkách peněz, které přicházejí v pravidelných intervalech. Den za dnem. Týden za týdnem. Rok za rokem. Až se o této zásadě dozvíte, pochopíte pravý důvod toho, proč zrovna špičkoví sportovci a televizní hvězdy vydělávají miliony, proč vysoce postavení politici těží z tolika výhod, proč ředitelé dostávají tak vysoké bonusy, ale především ? jak to všechno můžete získat i vy. Budete-li se touto zásadou řídit, budete připraveni vyrazit do života a sklízet bohatou úrodu po všechny roky vašeho života.

Tento program se stane bezpochyby vaším nejlepším pomocníkem na cestě ke změně životního stylu, s jakým jste se kdy setkali. Pokud jste dočetli až sem, jistě vás Tajemství úspěchu zaujalo. Přijměte tedy naše pozvání k tomu, abyste ukojili svoji zvědavost. S naší roční zárukou 100% spokojenosti nemáte co ztratit, můžete jen získat.

OBJEDNAT     OHLASY